krav_maga.jpg
Představení kursů

Krav maga

Kurs je určen pro zájemce z řad soukromých osob či zaměstnanců jiných bezpečnostních agentur. Ve třech lekcích se seznámí se základy izraelského bojového sportu Krav Maga, který v sobě kombinuje prvky několika bojových umění a učí reagovat na rozmanité situace na blízko i na dálku, a to bez použití zbraní. Dále pak jsou účastníci cvičeni v boji se zbraní i beze zbraně, obraně před útokem různými typy zbraní, odzbrojení protivníka a řešení krizových momentů spojených s doprovodem V.I.P. Kurs je zakončen shrnutím a účastník získá certifikát o jeho absolvování.

Základní kurs pro V.I.P. security agents

V úvodu kursu, který vychází z izraelského konceptu ochrany V.I.P., jsou studenti seznámeni s obecnou teorií ochrany. Poté jsou zasvěceni do specifik ochrany V.I.P., včetně typologie útočníka a ochrany osob a jejich rodin v různých situacích. Následuje výuka techniky střelby v protředí V.I.P., nácvik izraelského bojového sportu Krav Maga (kombinace několika bojových umění, která učí reagovat na rozmanité situace v boji na blízko i na dálku a to bez použití zbraní) a kurs techniky řízení automobilu na různých typech silnic a za různých dopravních podmínek s cílem dosáhnout operativní úrovně při využití auta k ochraně (escort driving). Na závěr studenti procházejí několika oboustrannými taktickými cvičeními a simulacemi situací, které odpovídají reálným podmínkám, kdy je testována schopnost studenta poradit si s ochranou V.I.P. za rozmanitých okolností.

Střelecký kurs pro pokročilé

Tento kurs je určen pro účastníky, kteří již mají základní střelecké dovednosti a rádi by se v nich zlepšili. Kurs probíhá s následujícími zbraněmi: pistole (různé kalibry), M16, Kalaschnikow, Galil, Uzi, Mini-Uzi, Pistol-Uzi, pušky pro ostřelovače (Remington 700, HK, ...) a mnoho dalších. Trénink sestává z následujících částí: střelba v otevřeném prostoru, střelba na pohybující se cíl, otvírání zátaras, otvírání oken a dveří, střelba v uzavřeném prostoru, střelba v noci, nácvik střelby z ostřelovačských pušek až na vzdálenost 170m, výcvik rychlého střídání pušky a pistole. Během celého kursu probíhá video-rozbor všech situací a účastníci tak mohou dosáhnout rychleji větší výkonnosti.

V ceně je zahrnuto ubytování, stravování, doprava z letiště a během celého kursu, úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu na výzbroji používané během kursu.